God jul
Postet av Ishockey den 19. Des 2025
God jul!

Nå er det juleferie, og vi ønsker å benytte anledningen til å takke alle spillere, foreldre, trenere, frivillige og samarbeidspartnere for innsatsen så langt denne sesongen. Det har vært en innholdsrik høst – med både sportslige høydepunkter, viktig utviklingsarbeid og noen krevende rammebetingelser.
Skøyte- og hockeyskolen (SHS)
SHS startet opp to uker tidligere enn vanlig denne sesongen, og vi har hatt jevn tilstrømming av nye barn gjennom hele høsten. Oppmøtet har vært svært godt, og siste økt før jul ble gjennomført 11. desember – med nissen på besøk til stor glede for barna.
Per i dag har vi 60 påmeldte barn, noe vi er veldig glade for. Samtidig har vi fortsatt god kapasitet når vi starter opp igjen torsdag 8. januar 2026, og vi ønsker gjerne flere nye barn velkommen.
Vi vil rette en stor takk til alle frivillige som stiller opp uke etter uke, og ikke minst til våre U18-spillere som bidrar på hockeydelen med to spillere på hver trening. Dette er et fantastisk eksempel på klubbfølelse i praksis.
Påmelding til våren kan gjøres her: https://ishockey.hasle-loren.no/next/events/joinevent/1000131603
Akademitreninger
Akademiåret 2025 har vært bra. Vi har hatt flere deltakere enn tidligere år, og hovedfokuset har vært ferdigheter og spilleforståelse.
Mandager og tirsdager har vi jobbet med ferdigheter i fart, med stort fokus på spillrelaterte ferdigheter – både individuelt og i samhandling (2 mot 0 og 2 mot 1).
Torsdager har vært viet spilleforståelse og samhandling (2 mot 2 og 3 mot 3), samt vår spilleidé: alltid spille framover, høyt press og å våge å spille.
Det er veldig gledelig å se hvordan spillerne tar med seg disse ferdighetene inn i kampene og hverdagen på lagene.
Gabe og Nicklas vil takke for et flott år og ønske alle en riktig god jul Påmelding for vårsesongen her: https://www.hasle-loren.no/next/events/joinevent/1000146063
Hockeyjentene
Jentehockeyen i Hasle-Løren er i svært positiv utvikling. Nå teller vi over 60 jenter i klubben, og vi får stadig inn nye spillere – både yngre og eldre. Allerede til høsten kan vi stille med JU14-lag, noe vi er veldig stolte av.
Vi vil fortsette den målrettede jobben med å rekruttere enda flere jenter til klubben fremover. Vi har en svært dyktig trenerstall, som bidrar til stor utvikling, trygghet og mye glede på isen.
En stor takk rettes også til alle ivrige og dyktige foreldre som bidrar både på og utenfor is. Små og store jenter har i tillegg vist et imponerende samfunnsengasjement for å sikre at vi kan fortsette med det vi elsker – der vi bor. Vi oppfordrer alle til å sjekke innslag på Supernytt, jentenes kronikk i Aftenposten, eller våre innlegg på @ishockeyjentene_hl på Instagram, der over 17 000 har sett hvordan jentene blant annet «tar bussen til trening».
Ishallen
I behandlingen av Oslo kommunes budsjett for 2026 har bystyret vedtatt en såkalt verbal som gjelder midlertidige løsninger under byggeperioden for nye Løren ishall.
Denne verbalen innebærer at bystyret pålegger byrådet å arbeide videre med å finne midlertidige løsninger for barn og unge mens nye Løren ishall bygges. Bakgrunnen er at ishallen ikke vil være tilgjengelig i byggeperioden, og at det ikke er satt av midler til en midlertidig hall i budsjettet for 2026. Byrådet skal ha dialog med Hasle-Løren IL om ulike alternativer og komme tilbake med et forslag i forbindelse med revidert budsjett våren 2026.
En verbal er et politisk vedtak som gir føringer eller oppdrag til byrådet, men den bevilger ikke penger direkte og fastsetter heller ikke hvilke konkrete tiltak som velges. Det betyr at eventuelle tiltak først kan bli endelig vedtatt når revidert budsjett behandles.
Vi kan vel konkludere at vi «spilte uavgjort i første omgang». Det opprinnelige forslaget til Oslo-budsjett for 2026 la opp til at det ikke skulle komme noen løsning. At denne verbalen nå er vedtatt, er derfor et viktig politisk gjennomslag og en liten, men betydningsfull seier. Samtidig er vi ikke i mål ennå – kampen fortsetter.
Denne utviklingen hadde ikke vært mulig uten aksjonsgruppas sterke innsats i høst og det betydelige medietrykket rundt saken. Det viser tydelig at engasjement nytter.
Hasle-Løren IL og Hasle-Løren Ishockey vil fortsette det målrettede arbeidet overfor byrådet for å få på plass en god og fungerende løsning, slik at klubben ikke blir stående uten egen hall i byggeperioden.
Sportslige resultater – status så langt i sesongen
U18 2. divisjon
U18-laget ligger på 2. plass etter åtte spilte kamper. Laget har solid statistikk, med 67 scorede mål og 25 baklengs. U18-laget har stort potensial med mange dyktige spillere, og vi håper flere herfra vil ta steget opp til A-laget over tid. Allerede nå har Emil spilt flere kamper for A-laget og bidratt med scoringer.
U18-laget benytter også spillere fra U16, noe som er en svært god og viktig utviklingsarena for disse.
U16 A
U16 spiller i A-serien og ligger per nå på siste plass etter 14 kamper. Laget har 2 poeng, med 25 scorede mål og 75 baklengs, noe som viser at nivået er svært krevende. Det er samtidig imponerende hvordan laget har hevdet seg
etter å ha mistet rundt 10 spillere til større klubber de siste tre årene. Sindre og trenerteamet har gjort en svært god jobb, og mange kamper har vært jevnspilte – med små marginer.
U15 B
U15 spiller i B-serien og ligger på 7. plass etter 7 kamper. Laget står uten seire så langt, og en målforskjell på 5–148 viser at dette har vært en tøff sesong mot sterke motstandere. Etter forrige sesong var det usikkert om vi i det hele tatt ville klare å stille lag på dette nivået. Klubben har lagt ned mye arbeid for å få på plass både U15- og U14-lag, og det viktigste nå er at ungdommene har et tilbud og kan fortsette med ishockey.
U14 C
U14-laget spiller i C-serien og ligger på 5. plass etter åtte kamper, med en målforskjell på 42–45, noe som indikerer mange tette oppgjør. Også her var det etter forrige sesong usikkert om laget kunne etableres. Innsatsen som er lagt ned for å få dette tilbudet på plass er betydelig, og det viktigste er at spillerne får et trygt og godt miljø å utvikle seg i.
Til slutt
Vi ønsker å takke alle som bidrar til klubben – på isen, på tribunen og i kulissene. Hasle-Løren Ishockey er mer enn resultater og tabeller – det er fellesskap, utvikling og idrettsglede.
Vi ønsker dere alle en riktig god jul og et godt nytt år
Med vennlig hilsen Hasle-Løren Ishockey
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.